Dün yayınlanan ‘Açık mektup: Ben affetmiyorum‘ başlıklı yazısıyla bazı çevrelerce çok konuşulan Gökçer Tahincioğlu, bu sabah Milliyet’ten ayrıldığını açıkladı.

Tahincioğlu Twitter’dan yaptığı açıklamada “Kendi isteğimle ayrılıyorum” ifadesini kullandı.

Tahincioğlu’nun dün MHP’nin TBMM’ye sunduğu af teklifiyle ilgili olarak kaleme aldığı yazı, dün Milliyet gazetesinde yayınlanmıştı.

Sponsorlu

Tahincioğlu yazısında, daha önce hiç paylaşmadığı bir olaydan bahsetmişti. Tahincioğlu, ablasının 58 yerinden bıçaklanarak, 3 aylık bebeğinin yanında, üç beş tane çeyrek altın için hırsızlar tarafından öldürülmesini anlatmıştı.

“AFFETMİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, hükümete ve muhalefete seslenen Tahincioğlu, “Yüksek siyaset gereği, ‘tartıştığınız’ ‘ceza indirimi’ ya da ‘af'”ın acı ve adaletsizlik hissi verdiğini belirtmişti.

“‘Kader mahkûmu’ dediğiniz insanlar yanlışlıkla suç işlemiş değiller” diyen Tahincioğlu, “Bu kişiler yeni suçlar işlemeleri için yeniden salınacaklar” dedi.

Tahincioğlu, “Cezaevleri çok mu dolu? Bir slogan, imza, mesaj, itiraz, açıklama nedeniyle hapsedilenleri bırakın. Düşüncesi nedeniyle tutuklananları” diye de eklemişti.

AYRILIĞI BU SABAH DUYURDU

GOKCER

Tahincioğlu, “Milliyetteki 21 yıllık yolculuğum bitti. İkinci evim ve ailem olan gazeteden kendi isteğimle ayrılıyorum. Merak eden dostlar için şuraya küçük bir veda koydum.” ifadelerini kullandı.