15 Temmuz gecesi meydana geldiği belirtilen darbe girişimini yönetmekten aranan Adil Öksüz’ü yakalamak için Sakarya’da oluşturulan ekibin başında bulunan polis müdürü Ercan Özoğluöz ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklandı.

Sakarya Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak görev yapan Ercan Özoğluöz ve ekibinde yer alan komiser Muhittin Fidan 26 Nisan 2017’de de ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında açığa alınan isimler arasında yer almıştı.

MİT’in Ankara’da ele geçirdiği bir ‘SD kart’ta örgütün emniyetteki ‘mahrem yapılanması’nda aktif görev yaptığı öne sürülen Özoğluöz ve Fidan, Sakarya başsavcılığının soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklandı.

Ercan Özoğluöz, 15 Temmuz gecesi darbe girişimini Ankara’daki Akıncı Üssü’nden yönettiği belirtilen halen firari konumundaki Adil Öksüz’ü yakalamak için Sakarya’da oluşturulan ekibin başında yer alıyordu.

Ankara’da 16 Temmuz sabahı yakalandıktan sonra şüpheli biçimde serbest bırakılan Adil Öksüz’ün izine en son ikamet ettiği Sakarya’da rastlanmıştı.

Adil Öksüz’ün Sakarya’dan nasıl kaçtığı ise halen bir sır olarak duruyor.