Rus siyaset uzmanı Yevgeni Tarlo, “ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacak” dedi.

Rusya Parlamentosu’nun üst kanadı olan Federasyon Konseyi’nin eski üyesi ve ünlü siyaset uzmanı Yevgeni Tarlo, ABD’nin Türkiye’nin bağımsız politikalarından rahatsız olduğunu söyleyerek, “ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacak” iddiasında bulundu.

Kafkassam’da yer alan habere göre, Rus devlet kanalı 1.Kanal’da canlı yayın programında yayınlanan konuşmasında Yevgeni Tarlo şunları söyledi:

  • “Batı’nın Rusya ve Türkiye’ye yönelik politikaları Moskova ve Ankara’yı birleştirdi. 15 Temmuz başarısız darbe girişiminde Amerikan izi vardı.
  • Amerika’nın her zaman böyle olaylarda doğrudan bir bağlantısı bulunmakta. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iktidar olduğu sürece Washington’un o bölgede ‘sorunları’ olacak.
  • Dolayısıyla ABD Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapıacak. Erdoğan’a karşı protesto eylemleri, Ukrayna’daki benzer Meydan gösterileri, ekonomik yaptırımlar ve başka baskılar bekleniyor.
  • Bu arada ABD’nin bölgede Kürdistan projesi de Türkiye’yi hedef alıyor.”
Rusya parlamentosu üst kanadı Federasyon Konseyi eski üyesi, Rus siyasi uzman Yevgeni Tarlo