ABD Başkanı Donald Trump bu sefer farklı bir olayla gündeme geldi.

50 yaşındaki Juli Briskman, golften dönen Trump’ın aracına el hareketi yaptı ve uzaktan çekilen bu fotoğraf kısa zamanda viral oldu.

Juli Briskman

Zaman zaman farklı konuşma tarzıyla, Kuzey Kore liderine sataşmasıyla veya tuhaf hareketleriyle gündeme gelen Trump bu kez farklı bir olaydan dolayı konuşuluyor.

Sponsorlu

29 Ekim günü Juli Briskman adındaki kadın, ABD Virginia’daki hafta sonu bisiklet gezisi sırasında ABD Başkanı Donald Trump’un konvoyu geçerken yaptığı el hareketi ve sonrasında yaşananlar günlerdir ABD ve dünya gündeminde konuşuluyor.

Günlerdir ABD’de konuşulan bu konunun ardından bisikletçi kadının Akima’da sosyal medya pazarlama sorumlularından biri olduğu öğrenildi.

Kadın çalıştığı Akima şirketi hemen harekete geçerek Juli Briskman’ın işine son vererek kovdu.

Şirketin yaptığı bu hareketten sonra olay daha fazla konuşulmaya başlandı ve Akima şirketi sosyal medya üzerinden büyük tepkiler aldı.

Akima şirketine yapılan tepkilerden biri.

Kovulan kadına destek çok geçmeden geldi.

Hemen GoFundMe’de Briskman’e destek amaçlı bağış kampanyası başlatıldı. Destek kampanyası, 4.000’den fazla bağışçıdan 100.000 doları aştı ve 10,000’den fazla kez paylaşıldı.

Henüz bağış kampanyası başlatılmadan Washington Post’a konuşan Juli’ye ‘pişman mısın?’ diye sordular. Kadın ise “Hayır. Bir daha görürsem tekrar yapacağım.” yanıtını verdi.

Trump, başkan olduktan sonra yaptığı açıklamalar ve kararlarıyla halkın büyük bir kesiminin kendisine muhalefet olmasını sağladı. Bu yüzden de Briskman ülkesinde bir tür halk kahramanı olarak anılmaya başlandı.

Yaşanan olayların ışığında yapılan tek şey bağış kampanyası değildi. İşsiz kalan Juli Birksman’a küçük esnaf ve büyük şirketler olmak üzere birçok alandan toplam 453.678 iş teklifi yapıldı.

Güneybatı bölgesindeki bir dizi spor merkezinin sahibi olan Lucy Clementori, Juli için şunları söylüyor; “O bizim bazı derslerimize girebilir ve insanlara bu büyük başkanlık selamını öğretebilir!” diyor.

Gösterdiği bir orta parmakla hayatı değişen kadının ise ne yapacağı merak konusu.

Bu yazıyı beğendiyseniz, paylaşabilirsiniz.

[Via Huffingtonpost]