Latin Amerika asıllı aktris, yapımcı ve aynı zamanda yönetmen olan güzel oyuncu Salma Hayek, yaşının 52’yi bulmasına rağmen güzelliğinin hala devam etme nedenini ‘kemik suyu çorbasına’ bağladı.

Salma Hayek

2 Eylül 1966 tarihinde, Coatzacoalcos, Veracruz, Meksika’da dünyaya gelen Hayek, bir süre önce verdiği bir röportajda yaşından çok daha genç ve formda görünmesinin sırrını kemik suyu çorbası içmesine bağladı.

Hayek “Bir miktar inek kemiğini alıp saatlerce pişiriyorsunuz. Sonrada içine bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip günde bir fincan içiyorsunuz” diyerek formda kalma sırlarını anlatmıştı.

Sponsorlu

Babası Sami Hayek, Lübnan asıllı zengin bir işadamı, annesi Diana Jimenez ise opera sanatçısı.

Salma Hayek

1993 yılında yönetmen Robert Rodriguez tarafından keşfedildi.

Hayek’in güzelliğinden çok etkilenen Rodriguez ona, Antonio Banderas’ın başrolde olduğu “Desperado” filminde bir rol verdi.

Salma Hayek, 46 yaşındayken

1995 yılında vizyona girerek büyük bir başarı yakalayan Desperado filmi ile Hayek Hollywood’a ilk adımını atmıştı.

Desperado’daki başarısının ardından, bir vampiri canlandırdığı “From the Dusk Till Dawn” filminde de rol aldı.

2005 Cannes Film Festivali’nde jüri üyeliği yapan Hayek, Mart 2007 tarihinde milyarder Francois Pinault’un oğlu Henri Pinault ile nişanlandıklarını açıkladı.

21 Eylül tarihinde bir kızı dünyaya gelen Salma Hayek, önceki senelerde Edward Norton, Edward Atterton ve Richard Crenna gibi aktörlerle birliktelikler yaşamıştır.

Kemik Suyu Çorbasının Faydaları

Kemiksuyu çorbası

Bazı gıdaları zamanla unuttuğumuz bir gerçek, kemik suyu da eskiden belki de her evde kaynayan, çorbaya, pilava hep eklenen ama bulyonlar çıkınca unutulan lezzetlerden biri olmuş durumda.

Fakat dünyada kemik suyu hakettiği önemi geri kazanmaya başladı.

Biz de bu içerikte sizlere kemik suyu çorbasının faydalarını derledik.

  1. Kemik suyunun Kolajen yapısı kadınların baş belası olan selülitlere çok iyi gelir.
  2. Geçirgen bağırsak sendromunuzu iyileştirmek için çok yararlı bir besin. Bağırsak duvarınızdaki delikleri kemik suyu içeriğindeki kolajen ile onarabilir, böylece onlarca otoimmun rahatsızlık, depresyon, kanser, diyabet gibi sayısız hastalığı hem tedavi edip hem de kendinizi bu hastalıklardan koruyabilirsiniz.
  3. Cildi gençlestirmeyi vadeden bütün kremlerin içerisinde bulunan kolajen kemik suyunun etken maddelerinden biri.
  4. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.
  5. İçerisindeki arginine yaralarınızın iyileşmesine, büyüme hormonu salgılanmasına, karaciğer hücre yenilenmesine ve erkeklerde sperm oluşumunu destekler.
  6. Bolca kalsiyum, fosfor ve magnezyum barındıran kemik suyu çorbası bu sayede kemik ve eklem sağlığınız için oldukça önemlidir.

Salma Hayek, bütün bu faydaları biliyor olacak ki güzelliğini korumak için kemik suyu çorbası içiyor.

Salma Hayek’in son çekilen bikinili fotoğraflarından bir tanesi