Ahmet Çakmak, 2001’de ekonomik krizin baş gösterdiği günlerde Başbakanlık binasının merdivenlerinden dönemin Başbakanı Ecevit’in önüne yazar kasa fırlatarak ilginç bir eyleme imza atmış, “yazar kasa eylemcisi” olarak da hafızalara kazınmıştı.

O dönemde ülkenin ekonomik bunalımına tepki gösterdiğini belirten Çakmak, bugün için de konuştu ancak o döneme kıyasla bu dönemde herhangi bir sorunun olmadığını belirtti.

2001 krizinde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in önüne yazar kasa fırlatarak Türkiye’de gerçekleştirilmiş en etkili protesto eylemlerinden birine imza atan Ahmet Çakmak, “O gün ben yazar kasa atmakta yüzde yüz haklıydım. Ama bugün yazar kasa atılacak bir durum yok. Bu ülkeye operasyon çekilmeye çalışılıyor. Böyle bir konuda hainlerin yanında mı duracaksın, devletin yanında mı duracaksın?” şeklinde konuştu.

“BUGÜN YAZAR KASA FIRLATILACAK DURUM YOK”

Çakmak, Ecevit’e yazar kasa fırlatma eylemi hakkında şöyle konuştu:

“Ecevit döneminde beceriksizlik vardı. Ecevit, çok iyi bir insandı ama beceriksiz bir hükümetti. Bir ekonomik kriz vardı ve bu ekonomik krizin sebebi sadece Ecevit değildi. O güne kadar gelen hükümetlerin beceriksizliğinin cezası bir balon gibi Ecevit’in elinde patladı.

18 yıldır hepimiz vatandaş olduğumuzu hissettik. Bankaya gidiyorduk adam yerine koyulmuyorduk, vergi dairesine gidiyorduk adam yerine koyulmuyorduk, hastaneye gidiyorduk adam yerine koyulmuyorduk. İlk defa biz devletin millete hizmet ettiğini 18 yıldır görüyoruz.”

“BU ÜLKEDE İŞLER GÜZEL”

Bugün vatandaşına sahip çıkan bir Cumhurbaşkanı olduğunu söyleyen Çakmak, “Bugün herkes maaşını alıyor mu alıyor, işine gidiyor mu gidiyor. Bilet parası 500 TL olan bir konser için millet yer bulamıyorsa, gittiği restoranda yer bulamıyorsa, uçak için yer bulamıyorsa bu ülkede işler kötü değil. Bu ülkede işler güzel” ifadelerini kullandı.

İşte hafızalara kazınan o eylem: